Od septembra 2017 tvoríme nové skupiny a formujeme športový oddiel

Od septembra 2017 tvoríme nové plavecké skupiny do oddielu športového plávania!
Na základe zručností budú v priebehu jarného cyklu oslovené deti resp. rodičia, ohľadom možnosti zaradenia do skupiny oddielu športového plávania KVŠ OCEÁN.
Výber detí do športového oddielu je pre deti r.n. 2010 a starší. V prípade záujmu o športovú činnosť pre nových členov nás kontaktujte. Pôsobenie športového oddielu bude v Karlovej Vsi na bazénoch IUVENTA a FEI STU.

AKTUALIZOVANÉ > O nás: KVŠ OCEAN vznikol v roku 2005 ako občianske združenie a jeho zakladateľkou je Ing. Helenou Studeníkovou, ktorá dlhé roky pôsobila vo Zväze potápačov Slovenska a pomáhala rozvoju športového potápania. Klub sa spočiatku venoval plaveckým a potápačským kurzom, postupom času sa klubové aktivity rozšírili o plávanie s plutvami, ktoré sa stalo prioritou klubu. Od roku 2016 sa pretekári klubu kategórie MASTERS začali pripravovať a zúčastňovať pretekov športového plávania, ku ktorým sa neskôr pridali aj mladší pretekári z týmu plutvového plávania. Od roku 2017 KVŠ OCEÁN Bratislava mení priority športového oddielu a začína sa venovať olympíjskemu športu, ktorým je športové plávanie pod hlavičkou Slovenskej plaveckej federácie a začína sa zúčastňovať so svojimi športovcami aj pretekov v športovom plávaní. Dlhodobým cieľom klubu je výber nových talentov – najmladších žiakov, vytvorenie silného týmu oddielu v športovom plávaní, výchova perspektívnych plavcov a upevnenie postavenia klubu v Slovenskej plaveckej federáci. Zároveň sa naši športovci majú možnosť zúčastňovať aj pretekov v plutvovom plávaní a prípadných potápačských akcií.

Klub má v súčasnosti vyše 60 aktívnych členov, ktorí sa pravidelne zúčastňujú športových podujatí.
Petekári KVŠ OCEÁN boli vďaka svojej výkonnosti zaradení do reprezentačného výberu, zúčastnili sa Majstrovstiev sveta a Európy, sú držiteľmi viacerých slovenských rekordov v plutvovom plávaní.

Výnos z plaveckých kurzov pre širokú verejnosť finančne podporuje činnosť športového oddielu KVŠ OCEÁN. Vďaka tomu členovia športového oddielu majú nižší členský poplatok a viac priestoru v dráhach oproti konkurenčným plaveckým klubom.

plagát

Bookmark the permalink.