Tréneri

KVŠ OCEAN vznikol v roku 2005 ako občianske združenie a jeho zakladateľkou je Ing. Helenou Studeníkovou, ktorá dlhé roky pôsobila vo Zväze potápačov Slovenska a pomáhala rozvoju športového potápania. Klub sa spočiatku venoval plaveckým a potápačským kurzom, postupom času sa klubové aktivity rozšírili o plávanie s plutvami, ktoré sa stalo prioritou klubu. Od roku 2016 sa pretekári klubu kategórie MASTERS začali pripravovať a zúčastňovať pretekov športového plávania, ku ktorým sa neskôr pridali aj mladší pretekári z týmu plutvového plávania. Od roku 2017 KVŠ OCEÁN Bratislava mení priority športového oddielu a začína sa venovať olympíjskemu športu, ktorým je športové plávanie pod hlavičkou Slovenskej plaveckej federácie a začína sa zúčastňovať so svojimi športovcami aj pretekov v športovom plávaní. Dlhodobým cieľom klubu je výber nových talentov – najmladších žiakov, vytvorenie silného týmu oddielu v športovom plávaní, výchova perspektívnych plavcov a upevnenie postavenia klubu v Slovenskej plaveckej federáci. Zároveň sa naši športovci majú možnosť zúčastňovať aj pretekov v plutvovom plávaní a prípadných potápačských akcií.

Klub má v súčasnosti vyše 60 aktívnych členov, ktorí sa pravidelne zúčastňujú športových podujatí.
Petekári KVŠ OCEÁN boli vďaka svojej výkonnosti zaradení do reprezentačného výberu, zúčastnili sa Majstrovstiev sveta a Európy, sú držiteľmi viacerých slovenských rekordov v plutvovom plávaní.

Výnos z plaveckých kurzov pre širokú verejnosť finančne podporuje činnosť športového oddielu KVŠ OCEÁN. Vďaka tomu členovia športového oddielu majú nízky členský poplatok a viac priestoru v dráhach oproti konkurenčným plaveckým klubom.

Tréneri športového oddielu:

Mgr. Tomáš Bartáky

Absolvent: Fakulta telesnej výchovy a športu UK, odbor trénerstvo – športové plávanie
Tréner plávania V. kvalifikačného stupňa (I.trieda) – reprezentačný tréner
Majster, vicemajster SR v športovom plávaní, vicemajster SR v triatlone
Držiteľ rekordu SR v plávaní kat. MASTERS
Držiteľ medzinárodnej záchranárskej licencie RED CROSS
Držiteľ potápačskej licencie –  RESCUE DIVER

tel.: 0949/444 529
email: tomas@klubocean.sk

Mgr. Michal Idešic

Absolvent: Fakulta telesnej výchovy a športu UK, odbor športový manažment, šport a zdravie