Klub vodných športov OCEÁN Bratislava vznikol v roku 2005, je členom Slovenskej plaveckej federácie a pôsobí na IUVENTE, FEI STU v Karlovej Vsi a na Dlhých Dieloch. Pre vyše 500 člennú základňu zabezpečujeme aktivity vo vodnom prostredí ako sú výučba plávania, výkonnostné plávanie a potápanie. Počas školského roka zabezpečujeme plavecký výcvik pre širokú verejnosť – pre deti od 5 rokov, mládež a dospelých. Kvalita výučby, priateľský a pozitívny prístup trénerov a bezpečný priebeh na našich tréningoch je pre nás prvoradý. Už roky sme súčasťou športového života našich členov, zvyšujeme plaveckú gramostnosť a pomáhame budovať pozitívny vzťah k vode, kondíciu a vitalitu.

Plávanie je jedna z najobľúbenejších športových aktivít a naše plavecké kurzy sú zamerané na výcvik a zdokonaľovanie detí, mládeže a rovnako aj dospelých v tomto zdraviu prospešnom športovom odvetví. Uvedomujeme si, že najmä u detí je dôležité uplatňovať inovačné metódy s cieľom prebudiť v nich radosť k vode a motivovať ich k plávaniu. Okrem výučby pohybu vo vodnom prostredí a nácviku a zdokonaleniu správnej plaveckej techniky chceme dosiahnuť, aby sa účastníci našich plaveckých kurzov tešili na každú ďalšiu plaveckú hodinu. Máme stály tím kvalifikovaných trénerov z ktorých väčšina pracujú ako profesionálni plaveckí tréneri.

predseda klubu  – Mgr. Tomáš Bartáky

Absolvent: Fakulta telesnej výchovy a športu UK, odbor trénerstvo – športové plávanie
Tréner plávania V. kvalifikačného stupňa (I.trieda) – reprezentačný tréner
Majster, vicemajster SR v plávaní